A Neverheard Distro kiadásában jelenik meg a Paragon Zero posztumusz albuma "Hexikon" címmel. A megjelenés napja (február 23.) egyben a 2021-ben elhunyt Bonnyai Péter "P" gitáros 33. születésnapja is lenne. A lemez digipak CD-n jelenik meg 99 példányra korlátozva.
Márciusban a thrasher Archaic a holland God Dethroned előzenekaraként fog játszani összesen négy estén Belgiumban, Svájcban, Ausztriában és Lengyelországban.
Március végén indul a Thy Catafalque európai koncertkörútja az The Answer Lies In The Black Void társaságában. Az eddig bejelentett 7 állomás (német, cseh, dán, holland és osztrák dátumokkal) még bővülni fog.
Az AWS zenekar új nagylemeze májusra várható "Innen szép nyerni" címmel. Siklósi Örs halála óta ez lesz a csapat első albuma Stefán Tamás énekessel, aki egy éve csatlakozott a bandához.
A holland Hammerheart lemezkiadó égisze alatt jelenik meg a Sear Bliss zenekar kilencedik stúdióalbuma idén júniusban "Heavenly Down" címmel. A lemez felvételei az osztrák The Mushroom stúdióban zajlottak Scheer Viktor "Max" irányításával, a nyolc dal végső megszólalását pedig nem kisebb név, mint Dan Swanö alakította ki az Unisound stúdióban. A lemezborítót egy régi ismerős, a klasszikus Sear Bliss-albumokon is dolgozó Kris Verwimp alkotta meg.
Aranyos Imre (alias Ary) vagyok a Heavy Hungary portál alapítója, szerkesztője.
1987-től, 13 éves korom óta hallgatok metal zenét. Az Iron Maiden és a Pokolgép voltak az elsők, akik megszerettették velem ezt a műfajt, de a barátokkal mindent meghallgattunk a '80-as évek végén, a heavy metaltól a thrash metalon át a black/death metalig, amihez csak hozzáfértünk. És ez azóta sem változott.
2002 és 2008 között a MetalNews.hu oldalnak írtam lemezismertetőket, koncertbeszámolókat és egyéb cikkeket. A hat év alatt összesen több, mint 600 írásom jelent meg. 2006-ban indítottam el a Hungarian Metal Awards kezdeményezést, hogy minden évben az internetes rock/metal magazinok szerkesztőségei megszavazzák az adott év legjobb magyar metalzenei alkotásait. A később HangSúly Zenei Díj néven ismertté vált elismerés 14 évet élt meg, utoljára a 2018-as év legjobbjait díjazta a szakmai zsűri.
A HangSúly hivatalos honlapján 2009-től kezdve folyamatosan listáztam a frissen megjelent magyar metalalbumokat, EP-ket. Aztán 2013-ban elindult a HangSúly facebook oldala, ahol már napi szinten jelentek meg a magyar keményzenei színtérrel kapcsolatos friss hírek, aktualitások, illetve a magyar metalzenekarokkal foglalkozó online cikkek, lemezkritikák és koncertbeszámolók ajánlásai.
Gyakorlatilag ebből fejlődött ki 2020-ban a Heavy Hungary portál a HangSúly Zenei Díj 2019-es megszűnése után. A Heavy Hungary portálon megpróbálom egy helyre összegyűjteni a magyar metalszíntérrel kapcsolatos információkat, a lemezmegjelenésektől kezdve az aktuális híreken át az online rockzenei sajtóban megjelent cikkekig.