Thrash metal tribute-albumot adott ki az Anxiety Collapse, azaz Márkó Zoltán és közreműködő vendégei "Chains, Leather, Denim Vest, Training Shoes" (azaz Láncok, bőr, farmer mellény, edzőcipők) címmel. A lemezen többek között Slayer-, Kreator-, Exodus-, Sepultura-, Sodom-, Destruction-feldolgozások szerepelnek. A teljes album meghallgatható az alábbi linken.
Legutóbbi hírlevelünkben szerepelt, hogy a Trident korábbi basszusgitárosa, Jóni, elhagyta a zenekart. A srácok azóta megtalálták Jóni utódját Pataki Ferenc személyében. A Trident aktuális felállása tehát: Biró Zoltán "ZéBé" (ének), Demeter Zoltán (gitár), Pataki Ferenc (basszusgitár) és Papp Zsolt (dobok).
Távozott a thrash/death/black metal zenekar Fanatic Attack soraiból Földesi Imre énekes. A banda a jövőben trióban folytatja és az énekesi feladatokat a gitáros Pőcze Ádám vállalta be.
Változik a Komodo felállása is miután a frontember, Iváncsó Gábor, kilép a bandából. Utódjáról egyelőre még nincs hír, a búcsúfellépése március 23-án lesz a budapesti Riff-klubban tartandó koncerten.
Júniusban egyszerre érkezik az erdélyi Siculicidium black metal banda negyedik és ötödik nagylemeze a Sun & Moon Records kiadásában. Előbbi egy kísérletezős, electro, dark ambient anyag lesz "Az elidegenedés melankóliája" címmel, utóbbi pedig "A halál tengely" című fekete fém mű.
Aranyos Imre (alias Ary) vagyok a Heavy Hungary portál alapítója, szerkesztője.
1987-től, 13 éves korom óta hallgatok metal zenét. Az Iron Maiden és a Pokolgép voltak az elsők, akik megszerettették velem ezt a műfajt, de a barátokkal mindent meghallgattunk a '80-as évek végén, a heavy metaltól a thrash metalon át a black/death metalig, amihez csak hozzáfértünk. És ez azóta sem változott.
2002 és 2008 között a MetalNews.hu oldalnak írtam lemezismertetőket, koncertbeszámolókat és egyéb cikkeket. A hat év alatt összesen több, mint 600 írásom jelent meg. 2006-ban indítottam el a Hungarian Metal Awards kezdeményezést, hogy minden évben az internetes rock/metal magazinok szerkesztőségei megszavazzák az adott év legjobb magyar metalzenei alkotásait. A később HangSúly Zenei Díj néven ismertté vált elismerés 14 évet élt meg, utoljára a 2018-as év legjobbjait díjazta a szakmai zsűri.
A HangSúly hivatalos honlapján 2009-től kezdve folyamatosan listáztam a frissen megjelent magyar metalalbumokat, EP-ket. Aztán 2013-ban elindult a HangSúly facebook oldala, ahol már napi szinten jelentek meg a magyar keményzenei színtérrel kapcsolatos friss hírek, aktualitások, illetve a magyar metalzenekarokkal foglalkozó online cikkek, lemezkritikák és koncertbeszámolók ajánlásai.
Gyakorlatilag ebből fejlődött ki 2020-ban a Heavy Hungary portál a HangSúly Zenei Díj 2019-es megszűnése után. A Heavy Hungary portálon megpróbálom egy helyre összegyűjteni a magyar metalszíntérrel kapcsolatos információkat, a lemezmegjelenésektől kezdve az aktuális híreken át az online rockzenei sajtóban megjelent cikkekig.