Lapszemle az online rockzenei sajtóban frissen megjelent interjúkból.
- Részletek
- Ary
- News
Nagyon jót tett a belső dinamikának Márk érkezése, mert egy friss, kritikusabb gondolkodásmódot hozott a zenekarba, ami ránk fért. Slayer-interjúkban olvastam régen, hogy barátság helyett inkább kollegiális viszonyban voltak egymással a tagok. Nálunk ez fordítva volt az utóbbi években. Évtizedes barátságok mentén könnyebben tudtunk együttműködni, mint zenekartagokként. Látjuk felnőni egymás gyerekeit, meg hogy mi gürcöléssel jár ez így együtt. Aztán próbán nem szívesen álltunk bele abba, ha valaki olyan ötlettel jött elő, ami nem tetszett feltétlenül, vagy ha valaki huzamosabb ideig nem ért rá zenélni, mert nem akartunk egymásba rúgni. Ez lenne a helyes, meg támogató hozzáállás, csak végeredmény szempontjából nem mindig célravezető. Nem volt előttünk semmiféle működő modell arra, hogy családos, középkorú zenészek hogyan oldják meg ezeket a dilemmákat.
Olvasd el a teljes interjút a Shock! Magazin honlapján...!
Hallgasd meg az album dalait: "Egyenes kerülő" (2024)
- Részletek
- Ary
- News
A legelső koncertjeink alkalmával sikerült jó társaságban fellépni, így Budapesten elég hamar sikerült egy nem túl nagy, de szerintem jelentős és elkötelezett bázist kialakítani. Ez egy irtó jó mag, innen is nagyon köszönjük nektek! Vidéken pedig nulláról indultunk, talán Debrecenben és Fehérváron ismertek minket néhányan, ehhez képest most már több városban is akad néhány elhivatott követőnk. Egyértelműen Budapesten játszottunk a legtöbbet, ez nem is kérdés és jelen szintünkön nincs is ezzel semmi baj, imádjuk ezt a várost. Legjobban tetszőt nem tudok kiemelni, mert mindegyik a maga nemében élmény (jó nagy közhely ez, de attól még igaz), de az biztos, hogy miskolci Helynekem és a debreceni Roncsbár közönsége alaposan meglepett minket, hihetetlen energiák voltak ott.
Olvasd el a teljes interjút a Kronos Mortus oldalán...!
Hallgasd meg a legutóbbi EP-t: "Khaos" (2023)
- Részletek
- Ary
- News
A Koncertsztorik podcast új adásának vendége az ország egyik legnépszerűbb metálzenekara, a Lazarvs, akik októberben jubileumi bulival ünneplik meg a Hellish című, idén 10 éves lemezüket. Kocsonyássá váló gitárokról, lyukas színpadokról, Weedeateres házibuliról, és a nemzetközi, nightlineres turnézásról is beszélgettünk Áron Andrással és Makai Lászlóval, akik őszintén elmesélték azt is, hogyan élték meg a tavalyi, traumatikus tagcserét a zenekarban.
Hallgasd meg az interjút a Recorder magazin honlapján...!
Hallgasd meg a legutóbbi albumot: "Blackest" (2023)
- Részletek
- Ary
- News
Gondold végig: olyan emberekhez mész fel, akiket gyerekként néztél otthon a számítógépen, DVD-n, láttad a klipekben, hogyan mozognak a színpadon, aztán ott álltál az első sorban a koncerten, és végül tizenöt-húsz év rajongás után szembesülsz a ténnyel, hogy úristen, holnap engem ők meg fognak hallgatni! Szerintem mindenki el tudja képzelni, mekkora nyomást tett ez rám... De a pozitív drukk meg a lámpaláz egy koncert előtt is hozzásegít ahhoz, hogy jobban tudj szerepelni. Úgyhogy valami ilyesmi érzés volt bennem: pörgetett is, meg nyilván a súlyát is éreztem. Viszont már az első pillanattól annyira közvetlenül fogadtak, hogy hamar lekerült ez a fajta súly a vállamról, és neki tudtunk állni zenélni. Úgyhogy ezzel semmi gond nem volt. A közlés pedig úgy történt, hogy a második forduló után, az egész zenekar jelenlétében, teljesen egyértelműen tudtomra adták, hogy azt szeretnék, ha én lennék az énekes. Én meg nyilván ki tudtam volna ugrani a bőrömből!
Olvasd el a teljes interjút a Shock! Magazin honlapján...!
- Részletek
- Ary
- News
Már a To Kill A God megjelenése után elkezdtük írni az új dalokat, és az első pár hónapban körvonalazódott, hogy mit szeretnénk kihozni zeneileg és mondanivaló terén az új albumból. Egy sokkal tudatosabb, koncentráltabb folyamat volt ez, mint anno a Killnél, tanultunk a korábbi hibáinkból (helyettük csináltunk újakat, amiket meg majd a kövi albumnál nem fogunk xd). Azt nem tudom, hogy mire számítottak a rajongók, de úgy tűnik, hogy bejön nekik ez az új vonal. Több az éneklős rész, vannak dallamok, refrének, gitárszólók, úgyhogy sokkal könnyebben befogadható, de közben mégis vannak elborult epic részek, slam, breakek, bleastbeat, dara. A Killnél egyértelműen látszik, hogy melyik dalok működnek, és ezeket igyekszünk benne hagyni a setlistben. Nagyjából azokat hallgatják sokan online is, amik élőben is nagyon jót mennek, úgyhogy ez azért megerősített minket abban, hogy azt a vonalat érdemes továbbvinni, ami egyébként szerintünk is jó.
Olvasd el a teljes interjút a Kronos Mortus honlapján...!
Hallgasd meg az új albumot: "Hellsolation" (2024)
- Részletek
- Ary
- News
Sosem voltunk úgynevezett nagy név, a Moebius körül elértük azt az üvegplafont, amit csak szépen éneklő, szórakoztató zenét játszó zenekarok tudnak áttörni. Az ismertebb budapesti zenekarok mögött voltunk mindig az underground második népszerűségi vonalában, olyanokkal, mint a Cadaveres, a Christian Epidemic, az Agregator, a Dying Wish, meg nyilván mondhatnék még sok nevet rajtuk kívül is. Sosem voltak zöldpardonos meg pecsás nagykoncertjeink, kisebb helyeken jártunk, sokkal kisebb nézőszámokkal. Nincs bennünk semmi sértettség emiatt, mi választottuk ezt, csak mai szemmel a nosztalgiafaktor miatt tűnhet nagyobbnak utólag bármi, mint amilyen akkor volt valójában. Más technikai korszakban jelentünk meg, ahol a fizikai hanghordozóknak volt jelentősége, azok pedig időtállóak. Ma az albumok kettő nap után tűnnek el a net süllyesztőjében.
Olvasd el a teljes interjút a RockStation blogon...!
- Részletek
- Ary
- News
Már a Solidity első hallgatása után nagyon nagyon tetszett a zene, technikás volt, kemény, és progresszív. Minden olyan elemet tartalmazott, ami egy prog metál dobosnak felkelti az érdeklődését. Aztán a sors úgy hozta, hogy lehetőségem nyílt csatlakozni a csapathoz, jó érzés volt, hogy mindannyian egyetértettek abban, hogy rám van szükségük. [...] Az új lemezből 3 dal már kész, amit nemsokára hallhat a kedves közönség is. Amikor beszálltam a csapatba, 2 dal már megvolt, de dobtéma még nem volt rá írva, így abszolút az én ötleteim és témáim lesznek hallhatók a dobban.
Olvasd el a teljes interjút a Rockvilág honlapján...!
Hallgasd meg a legutóbbi albumot: "Evolution of Prodigality" (2022)
- Részletek
- Ary
- News
A fent említett zenekarokban (Szemtelen Szemtanúk, Spring’s Onset, Sevensixers, Korubaan) sosem voltam fő dalszerző, vagy frontember. Volt ahol a szövegeket írtam, de nem igazán vettem ki a részem az érdemi dalszerzésből. [...] Mondhatni, hogy szólóban dalt írni áldás, és átok is egyben. Kötetlenül azt tudod megvalósítani, ami benned van, nem kell a másikat meggyőzni, hogy miért is van igazad, nem kell szavazni róla, stb. Csak a tiéd a döntés. És itt jön az árnyék oldala a dolognak, hogy amikor elkap a bizonytalanság, vagy picit megakadsz egy dalt illetően, akkor nem várhatsz segítséget senkitől, saját magadon kell felülemelkedni, és addig gyúrni az ötletet, amíg az úgy nem hangzik.
Olvasd el a teljes interjút a Fémforgácson...!
- Részletek
- Ary
- News
Az egész úgy kezdődött, hogy kb. 1,5 éve a saját szórakoztatásomra kb. egy marék szotyi áráért vettem egy eyemaster pedált. Aki nem ismerné, ez tulajdonképpen a Boss HM-2 pedáljának egy butított változata két potival. Olyan jól elszórakoztam vele, hogy kb 2-3 hónap alatt összeraktam vele 7 számot. Nem akartam, hogy ezek a fiókban végezzék, szóval elküldtem a Balázsnak, hogy lenne-e kedve tolni a számokra mindenfelé színező meg szóló részt. Tudtam, hogy ő is éli a svéd hangzást:) Persze igent mondott. Aztán felkértem a Marcit, hogy tolja már fel az éneket. Az olasz filmes tematika már akkor is megvolt, csak közben kiderült, hogy a Marci évekig tanult olaszul. Akkor találtam ki, hogy tolja fel olaszul a dalokat. A svéd hangzást én nagyon szeretem, bár tudom, hogy mostanában kicsit túlhasznált lett, de akkor is van benne valami olyan csontig hatoló érzés, ami más hangzásban nincs! Az olasz horror pedig… én gyerekkorom óta ebben nőtem fel. Iszonyat nagy filmbuzi vagyok, évente több száz filmet nézek meg mindenféle műfajból. A tésztaföldi filmipar meg egyszerűen a szívem csücske!
Olvasd el a teljes interjút a Kronos Mortus honlapján...!
Hallgasd meg az album dalait: "Italia Violenta" (2024)
- Részletek
- Ary
- News
Az első év rengeteg kihívással telt. Sok mindent kellett gyorsan megtanulnunk, és valóban voltak pillanatok, amikor szükségünk volt bátorításra. A koncertezés tapasztalata segít abban, hogy egyre magabiztosabbak legyünk, és úgy érezzük, hogy a közönség is támogat bennünket ebben az úton. Nagy segítség volt ebben, hogy idén júliusban Németországban, Lengyelországban és Szlovéniában zenélhettünk az Alestorm zenekar előtt. Egy új zenekar életében mindig nagy kihívás az első néhány fellépés, hiszen ilyenkor dől el, hogy a közönség hogyan fogadja a zenét, de állíthatjuk, hogy egyértelműen pozitívan csalódtunk a nyári koncertjeinken.
Olvasd el a teljes interjút a Kronos Mortus honlapján...!
Hallgasd meg a debütáló albumot: "Gateway to Utopia" (2024)
- Részletek
- Ary
- News
A hangzás valamennyit változni fog majd Christian miatt, reméljük, még több lesz benne a dög. Zenei hatás szempontjából már a nemrég kijött Fall Apartban sem teljesen az történik, mint régebben. Nem tudatosan, de kicsit dallamorientáltabb, kicsit komorabb dallamvilágú talán. Nem azt a szögelős stílust csináljuk... Azt sem mondom, hogy black metal bandák nem voltak ránk hatással. De attól még nem leszünk black metal zenekar, csak belecsempészünk ezt-azt-amazt. Vannak azért óriási muzsikák, amik rám az utóbbi időben is nagy hatással voltak, anélkül, hogy mi olyat akarnánk csinálni. De azért a Monastery megmarad death metalnak. Nem szeretem azt a kifejezést, hogy old school, úgyhogy talán inkább úgy mondanám, hogy tiszta death metalnak.
Olvasd el a teljes interjút a Shock! Magazin honlapján...!
- Részletek
- Ary
- News
Maga a projekt 2017 második felében indult útjára, amikor megszületett az elhatározás, hogy szeretnék egy teljesen DIY, sallangmentes szoba black metal kesergést, amihez még keverés szinten sem nyúl hozzá külső személy. [...] Ha most kezdeném el teljesen máshogy állnék neki, mert gyökeresen más egy 24 és egy 31 éves ember világlátása, hozzáállása a kultúrához, a zenei ízlése, stb., ezenkívül a világ is változik rengeteget. Zeneileg legnagyobb hatással akkoriban a kortárs black metal szcéna bandái voltak szerintem, mint pl. a Mgla, Batushka, Wolves in the Throne Room, Deafheaven, de ezek sohasem ennyire tudatos inspirációk, inkább csak elhelyeznek téged a koordináta rendszer egy bizonyos mezőjére. Maga a szobaprojekt koncepció viszont szerintem erősen Burzum és Darkthrone ihletésű lehetett, bár már eltelt azért jópár év az indulás óta.
Olvasd el a teljes interjút az Ópiumbarlang blogon...!
Hallgasd meg a banda legutóbbi albumát: "Garabontzia" (2021)